HAKKIMIZDA

Akdeniz ve Ege kıyılarının sade ve kıskanılacak yaşam tarzını yansıtan Celeste Bella Luxury Hotel & Spa, bahçe ve havuz manzaralı 40 odasıyla, hem konaklama hem de oda kahvaltı konseptinde bu yaşam tarzını benimsiyor ve misafirlerine sunuyor. Organik ürünlerin kullanımıyla, yiyecek ve içecek sunumları damak tadınızı canlandırıyor;

Vücudu arındıran, yenileyen, zihni dengeleyen Spa Merkezi; ve muhteşem güneş ışığıyla ısınan ve doğanın renklerini yansıtan merkezi bir havuz…   Ve Bunlar Celeste Bella Luxury Hotel & Spa’nın deneyimleri.

Dünyaca ünlü yat limanı Yalıkavak Palmarina’ya yalnızca 20 dakika, Sahile 400 metre, Bodrum şehir merkezine ise 15 dakika,

Bodrum – Milas Havaalanı’na 45 dakika mesafede konumlanan Celeste Bella Luxury Hotel & Spa, konuklarını evlerinde gibi hissedecekleri, unutulmayacak anlarla dolu bir tatil deneyimi yaşamaya davet ediyor…

Bodrum, İzmir ve Dalaman için havalimanı transferleri VIP araçlar ile organize edilir. Plaj servisi hariç tüm transferler ve konsiyaj hizmetlerimiz ücretli olup, Taleplerin otele rezervasyon aşamasında yapılması tavsiye edilir.

KONUM

Ege Denizi’nin güneybatı köşesinde yer alan Bodrum şehir merkezi, Bodrum yarımadasının güney kıyısında yer almaktadır.

Şehir başlangıçta Karia’nın Halikarnas’ı olarak adlandırılıyordu ve Antik Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mausolos Mozolesi’ne ev sahipliği yapıyordu.

Depremle yıkılmasının ardından, mozolenin kalıntıları St John’un Templar Şövalyeleri tarafından St Peter Kalesi’ni inşa etmek için kullanıldı.

Daha sonra kale ve kasaba Petrium olarak bilinir hale geldi ve zamanla adı önce Petrum, sonra Potrum ve son olarak da bugünkü adı Bodrum olarak telaffuz edildi.

Liman girişini koruyan ve yat limanına bakan Aziz Petrus Kalesi, günümüzde Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne ev sahipliği yapmakta ve yıl boyunca kültürel festivallere ve etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Bodrum sakin bir balıkçılar ve süngerciler kasabasıydı ama yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın buraya sürgün edilmesi ve kasabadan o kadar etkilenmesiyle ‘Halikarnas Balıkçısı’ mahlasını almasından sonra yazar, şair ve sanatçı akını başladı, Bodrum’a sevilen bohem havasını veriyor.

Bodrum sıcak bir Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz ve kış aylarında ortalama 34° (93°F) civarındaki sıcaklıklar ılıman olma eğilimindedir.

Ortalama sıcaklıklar 16°-17° (60°-62°F) civarındadır, bu da onu bölgedeki birçok tarihi yeri keşfetmek için ideal hale getirir, Efes ve Meryem Ana Evi, Priene, Milet ve Didyma’daki Apollon Tapınağı bunlardan birkaçıdır. Ya da sizin için daha modern bir ortamsa, çok çeşitli süper lüks yatları, seçkin mağazaları, ünlü restoranları ile Yalıkavak Marina sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Ortakent Yahşi: Bodrum’un en güzel satsuma, limon ve mandalina bahçeleri arasında yer alan, bir zamanlar Müsgebi olarak bilinen Ortakent, Bodrum ile Turgutreis arasındaki yarımadanın ortasında yer aldığından, adı Türkçe’de orta şehir anlamına gelen Ortakent olarak değiştirilmiştir. Hala bu bölgenin ünlü olduğu tatlı, keskin mandalinalar ve lezzetli limonlar üreten birçok meyve bahçesine sahiptir ve yarımadanın kıyı şeridindeki en iyi kumsallardan birine ev sahipliği yapar,

bu da onu Bodrum kasabası dışında bir gün için başlıca cazibe merkezi haline getirir. Yılın 12 ayı Tabiat Ana’nın kucağında eşsiz bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için ideal adrestir Ortakent…

© Celeste Bella Hotel - Bodrum